MAMY JUŻ 6 LAT

 

 

 

DNI ZIELONEJ GÓRY

We wrześniu w czasie Winobrania mogliśmy podziwiać panoramę naszego miasta z tarasu widokowego zielonogórskiej palmiarni. Oglądaliśmy także piękną wystawę motyli.

 

 

Z WIZYTĄ W KOMENDZIE MIEJSKIEJ POLICJI

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie ogólnych zasad bezpieczeństwa. Smoki wiedzą już jak bezpiecznie poruszać się po pasach. Wiedzą jak zachować się w stosunku do osób obcych oraz co zrobić gdy zaatakuje nas pies.

 

 

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA:-)

obchodziliśmy we wrześniu na leśnej polanie. Wspólnie i radośnie spędzaliśmy czas biorąc udział w licznych konkursach, m. in. slalom z ziemniakiem na łyżce, przeciąganie liny, obieranie ziemniaka (kto najszybciej i kto otrzyma najdłuższą skórkę), celowanie ziemniakiem do worka, zbieranie ziemniaków do wiaderka. Na zakończenie przy dźwiękach gitary, zjadaliśmy pyszne, pieczone na ognisku kiełbaski oraz surówki i szaszłyki przygotowane przez rodziców.

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

 

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

W listopadzie uczestniczyliśmy w VI edycji Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pt. "Bezpieczna zerówka" w Komendzie Miejskiej Policji. Naszą grupę reprezentowali: Róża U., Antoni Ł. oraz Maciej R.

 

 

MAMO, TATO ĆWICZMY RAZEM

metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne i Pedagogiki Zabawy.Dzięki tym ćwiczeniom wspomagamy rozwój emocjonalny dziecka, poczucie bezpieczeństwa, zaufania, pewności siebie oraz rozwijamy orientację przestrzenną. Zachęcamy rodziców do kontynuacji tych ćwiczeń w domu.

 

 

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

 

 

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

 

 

PRZEMARSZ  Z ORKIESTRĄ GÓRNICZĄ

 

 

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 

 

 

JASEŁKA

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

 

ZIMOWE ZABAWY

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

 

 

 

SPOTKANIE ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NA 14 - OBEJRZENIE PRZEDSTAWIENIA PT. "KOT W BUTACH"

 

 

ODWIEDZILIŚMY BIBLIOTEKĘ DLA DZIECI

 

 

WITALIŚMY WIOSNĘ

 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

 

 

ODWIEDZILIŚMY PENSJONARIUSZY DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ

 

 

WARSZTATY "PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA WŚRÓD PRZEDSZKOLAKÓW"

Celem warsztatów było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród dzieci 6 i 7 letnich uczęszczających do przedszkoli. Uczyliśmy się m. in. na fantomach wzorów postępowania w przypadku zetknięcia się z ofiarami wypadków.

 

 

PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

 

 

 

"SKĄD SIĘ BIORĄ PIENIĄDZE" UDZIAŁ W SZKOLENIU

Usłyszeliśmy skąd się biorą pieniądze, do czego służą, co oznacza oszczędzanie i dlaczego jest ważne.

 

 

 

 

"MAŁE TALENCIAKI"

Braliśmy udział w miejskim konkursie. Dzieci zaprezentowały swój talent w śpiewie - Mateusz i Tobiasz ( II miejsce) oraz w recytacji - Róża. Gratulujemy udziału i cieszymy się, że mamy zdolne dzieci.

 

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

DZIEŃ DZIECKA - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

 

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

 

 

FESTYN RODZINNY

 

 

POŻEGNANIE NA BASENIE

 

 

WYCIECZKA DO KRAINY SŁODKOŚCI

 Obejrzeliśmy cykl produkcyjny słodyczy wykonywanych ręcznie według starych receptur. Dowiedzieliśmy się, iż do ich produkcji stosowane są naturalne surowce, do barwienia używane są naturalne wyciągi z warzyw i owoców. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których wykonaliśmy własne lizaki. Wycieczka była bardzo słodka...

 

 

WARSZTATY W BIBLIOTECE